Wyszukiwarka obiektów
Typ obiektu :


Miejscowość:


Typ obiektu :
Wyszukiwanie zaawansowane
kontekst
WGORACH.PL BEATA MALLEK
ul. Klemensiewicza 6B/4
75-353 Koszalin
Tel. kom. 608 769 913


Willa Zarebek

Spływ łodziami Doliną Popradu

2009-11-04

Poprad to górska rzeka, mająca swe źródła w Tatrach Słowackich na wysokości niemal 2000 m n.p.m., co jest krajowym ewenementem. Kolejną ciekawostką jest jej niecodzienny przebieg. Jest to jedyna rzeka w Polsce, której źródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo tego jest w zlewisku morza Bałtyckiego, położonego na północy.
Przedzierający się przez górotwór Karpat Poprad tworzy malowniczy przełom rzeczny z licznymi meandrami. Na znacznej długości jest rzeką graniczną, oddzielającą terytoria Polski i Słowacji.

W części tego przełomu, pomiędzy znanymi ośrodkami turystycznymi Piwniczną i Rytrem oraz Leluchowem i Muszyną, przygotowano atrakcję turystyczną w postaci spływu rzeką.
Spływ łodziami rzeką Poprad, który od 2000 r organizuje firma CENTRUM jest jedną z największych atrakcji regionu.
Bezpieczne łodzie, produkowane przez CENTRUM mają bardzo małe zanurzenie, co pozwala na spływanie przy niskich stanach rzeki. Tą niezatapialną łódź prowadzi przez bystrza rzeki dwóch flisaków, sterując nią za pomocą drewnianych żerdzi. Spływ rozpoczyna się na przystani w Piwnicznej przy ul. Gąsiorowskiego (poniżej mostu wiszącego), do którego można dojechać kierując się w kierunku przejścia granicznego.
Po około 10 km spływania łodzie dobijają do przystani w Rytrze, zlokalizowanej koło pola kempingowego nieopodal ruin zamku.
Organizatorzy przygotowali również krótszą wersję spływu, który na życzenie klientów może się kończyć w połowie trasy w miejscowości Młodów.

W trakcie tej przejażdżki można podziwiać przepiękne beskidzkie krajobrazy, a na łodzi rozkołysanej bystrzami rzeki doznać przeżyć, jakich przed laty mogli zaznać tylko flisacy spływający tędy drewno czy jeszcze wcześniej kupcy przewożący na tratwach swoje towary z Węgier.

Gwarantujemy wspaniałe widoki i niezapomniane wrażenia w czasie dwugodzinnej podróży łodzią, spełniającą najnowsze normy bezpieczeństwa, pośród przyrody obfitującej w wyjątkowe okazy flory i fauny charakterystyczne dla terenów Beskidu Sądeckiego.

Informacje o trasie spływu:
Długość trasy spływu od miejscowości Piwniczna do miejscowości Rytro -10 km.
Czas przepływu 1,5-2,5 godziny, w zależności od stanu wody na rzece.
przewidywany czas trwania sezonu od 01 kwietnia do 31 października 2001r, nie może on ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne (czas zalegania pokrywy śnieżnej - temperatura, intensywność odpadów - wysokość stanu wody na rzece)
Łodzie wykonane są z kompozytów poliestrowo szklanych, zbrojnych włóknem szklanym, niezatapialne, o wymiarach: szerokość: 2,40 m, długość: 6,60 m, wys. burty: 0,45 m, ilość przewożonych osób to: 12-stu pasażerów plus dwóch przewoźników. 


Rodzaj biletu Cena
normalny 22 zł
ulgowy* 16 zł
grupy zorganizowane rabaty cenow

* ulgowy - dzieci do lat 12
Organizujemy imprezy, spotkania okolicznościowe.
(ogniska, przejazdy bryczkami, noclegi, itp.)

ul. Gąsiorowskiego
33-350 Piwniczna Zdrój
tel. 018 4468449, 0605742551


Przystań początkowa: Piwniczna, ul. Gąsiorowskiego

Przystań końcowa: Rytro, stadion sportowy / pole kempingowe


Długość trasy spływu 10 km
Spływ czynny: od kwietnia do końca października w godz. 9:00 – 18:00

Informacja i rezerwacje:
tel. 018 / 446-84-49
fax 018 / 442-05-63
kom. 0605 74-25-51
e-mail: splyw@centrum.nsnet.pl 

Zrodlo: miasteria.pl

 

 
wgorach.pl 2005 Wszelkie Prawa Zastrzeżone